S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.

Potřebujete poradit? +420 775 299 772

DOPORUČUJEME

arr3KOMBINOVANÝ KOČÁREK COLETTO FLORINO CARBON 2017/2018  Chceme Vám představit Dětský kočárek Coletto Florino Carbon 2017/2018, který je určen pro děti od... arr3KOČÁRKY CAMARELO    CAMARELO je polský výrobce kočárků s více jak 20letou zkušeností na trhu. Kočárky se prodávají... arr3Kvalitní postýlkaV kvalitní postýlce bude dítě sladce spát. Bukové dřevo je záruka vysoké kvality, bytelnosti, dlouhé...

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 1 600 Kč
Naše cena 1 600 Kč
Naše cena 350 Kč

KONTAKTY

Kočárky Michael Brumov
J. Středovského 1078
763 31 Brumov-Bylnice
tel: +420 775 299 772
info.mj@centrum.cz

» Čištění a údržba kočárku Nuna
Čištění a údržba kočárků Nuna
 1. Váš kočárek je hodnotné zařízení a zaslouží si proto pečlivé zacházení.

Rám, umělohmotné části a látkové díly lze vyčistit vlhkým hadříkem, nepoužívejte ale abrazivní ani bělicí čisticí prostředky. Může se prát v pračce na 30°C, bez použití aviváže. Nepoužívejte silikonová maziva, protože přitahují špínu a maz. Trvalé a dlouhodobé vystavení slunečnímu svitu může změnit barvu mnoha materiálů.

Z bezpečnostních důvodů používejte pouze originální díly Nuna.

Kolečka pravidelně omývejte vodou a odstraňujte z nich špínu, abyste zajistili dlouhou životnost kočárku. Po jeho použití za deštivého počasí jej otřete měkkým, savým hadříkem.

Vyblednutí látky působením slunce je přirozené opotřebení při dlouhodobém používání, jsou běžné, i když je kočárek používán zcela doporučeným způsobem.

Pravidelně kontrolujte, zda nejsou některé díly kočárku roztržené, prasklé nebo zda nechybějí a zda vše řádně funguje. Pokud objevíte poškození, přestaňte kočárek používat.

Pravidelně čistěte kola kočárku. Odstraňte krytku, závlečku na tyčince nápravy a kola včetně ložisek řádně umyjte. Vyčistěte i tyčinku nápravy, na které mohou být namotané vlasy a jiné nečistoty. Pomocí vhodného lubrikantu (např. WD spreje) promažte tyčinku brzdy na zadní nápravě z obou stran kočárku.

Současného stisknutí a uvolnění brzdy (postup několikrát opakujte, dokud nebude pohyb zcela hladký). Před opětovným nasazením koleček jemně nalubrikujte i ložiska obou koleček.

Kola nasaďte tak, aby západky na spodní straně kola odpovídaly brzdové tyčince (kulatými otvory dolů). Nezapomeňte kolo zajistit závlečkou a ochranou krytkou.

Údržba zadních kol a bzrdy:

 1. Sundejte kryt zadních kol ve tvaru trojcípé kytky (boční strana kola) pomocí plochého neostrého nože nebo jiného "páčidla" opatrně tak, abyste kryt nepoškrábali.
 2. Kolo je zajištěno pomocí kovové sponky - tuto opatrně vysuňte.
 3. Kolo můžete nyní vytáhnout směrem nahoru z nápravy.
 4. Osu kola je vhodné očistit a odmastit, odstranit veškeré nečistoty a sundat i kovovou podložku.
 5. Z kola opatrně vytlačte ložiska a to tak, že jej vždy vytlačíte směrem zevnitř (protilehlé ložisko).
 6. Kolo i ložiska omyjte jarovou vodou a řádně očistěte, zbavte je všech nečistot a špíny, důkladně usušte.
 7. Poté obě ložiska vtlačte do kola na původní místo a jemně promažte lubrikantem - např. WD sprej.
 8. Na očištěnou a mírně promazanou osu kola nasuňte prvně kovovou podložku.
 9. Před opětovným nasazením kola je důležité ještě promazat BRZDU - tato je umístěna v plastové vyvýšené části v místě sundaného kola - pokud si nejste jisti, brzdu ručně zamáčkněte a odjistěte, abyste viděli, jak funguje. Osu brzdy promažte z obou stran, důkladně a vždy několikrát brzdu aktivujte a znova uvolněte. Zajistíte tak rovnoměrné rozmístění lubrikantu.
 10. Jakmile je brzda ošetřená, můžete zpět nasadit kolo - dbejte nato, aby bylo nasazeno správným směrem (do kola musí zapadat osa brzdy), kolo tedy musí směřovat kulatými otvory po svém obvodě směrem dolů.
 11. Nyní je třeba nasazené kolo opět zajistit kovovou sponkou - opatrně ji nasuňte, případně ji jemně pootevřete např. pinzetou.
 12. Nakonec zacvakněte kryt kola.

Údržba předních kol

 1. Stejně jako u zadních kol je občas vhodné sundat kryty předních kol a zkontrolovat, zda nejsou zanesená.
 2. Přední kolo sundáte tak, že si kočárek položíte a opřete o rukojeť a pomalu otáčíte předním kolečkem tak, až si na jeho ose všimnete malého otvoru, ve kterém se objeví stříbrné tlačítko - toto musíte zmáčknout tenkým delším předmětem (např. tenký šroubovák, propiska apod).
 3. Pokud bude kolečko suché, je třeba jej opatrně promazat, osu kola očistit a také lehce promazat.
 4. Poté kolo znova nasuňte - musíte postupovat jako při sundávání - otvor v ose kola se musí potkat se stříbrným tlačítkem na závěsu pro kolo! Jakmile stříbrné tlačítko zacvakne, je kolo správně nasazeno. Pro jistotu za něj zkuste zatáhnout.

 

 

Kočárky Nuna Pepp

NWZlNzQ1OT